Metabolic Balance®

metabolic balance® je stravovací program vyvinutý na nastolenie biochemickej a hormonálnej rovnováhy organizmu.

Táto unikátna metóda pochádza z Nemecka a na jej výskume sa podieľali lekári aj biochemici viac ako 20 rokov. Zosumarizovali laboratórne výsledky krvi a fyziologické parametre veľkého množstva reálnych pacientov, na základe ktorých vyvinuli tento jedinečný program.

Podľa údajov o pacientovi (muž/žena, vek, výška, hmotnosť, telesné miery, detailné biochemické laboratórne výsledky zo vzorky krvi) sa vytvorí jedálniček na mieru konkrétnemu človeku. Tento jedálniček je jedinečný na základe vašej metabolickej a hormonálnej aktivity vypočítanej z uvedených parametrov.

Ja, ako nutričný kouč metabolic balance®, vás budem sprevádzať počas celého trvania vášho metabolic balance® programu. Vysvetlím vám detailne všetky fázy a zodpoviem všetky vaše otázky. Zároveň vás budem počas celej doby našej spolupráce koučovať a pozitívne motivovať s cieľom dosiahnuť vami stanovené výsledky. Nezabúdajte, že všetko je o nastavení mysle. Preto doporučujem, aby ste sa do programu metabolic balance® pustili až po zvážení vašich cieľov, motivácie, a predovšetkým to musí byť vaše rozhodnutie. Taktiež je veľmi prínosné, ak si nájdete partnera, s ktorým sa do toho pustíte spolu. Vzájomná podpora a motivácia je silný stimulant na úspešné dosiahnutie vašich cieľov.

Samotná metóda metabolic balance® je postavená na 4 fázach:

 1. Prípravná fáza – trvá 2 dni, jej cieľom je pripraviť a resetnúť tráviacu sústavu na zmenu metabolizmu.
 2. Prísna úpravná fáza –trvá min. 14 dní alebo až do doby, keď dosiahnete svoju vytúženú hmotnosť. Tu si treba pripraviť jedlá podľa vášho plánu a dodržiavať pitný režim. Odmenou vám bude postupné ubúdanie hmotnosti, pribúdanie energie a vitality.
 3. Odľahčená úpravná fáza – do jedálnička vám pribudnú nové potraviny, navýši sa ich množstvo a celkovo sa váš metabolizmus adaptuje na nové podmienky.
 4. Udržiavacia fáza -nastáva v momente, keď dosiahnete všetky svoje ciele, ideálnu hmotnosť a zlepšenie zdravotného stavu. Treba stále pamätať na to, že iba trvalou zmenou vášho životného štýu sa zachovajú dosiahnuté výsledky.

Výsledky, ktoré dosiahnete

Regulácia hmotnosti

Výlučne prostredníctvom úpravy stravy, bez pôstov či hladoviek, bez podpory „koktejlov“, či medikamentov, sa hmotnosť šetrne a prirodzene upravuje. “Jo-jo efekt” známy u všetkých diét ako rýchla strata hmotnosti a následné opätovné naberanie kilogramov sa tu neobjavuje. Kto raz upravil svoje stravovacie návyky a aj naďalej dodržiava základné pravidlá, ostáva u svojej dosiahnutej ideálnej hmotnosti.

Vitalita a výkonnosť

Zmena stravovacích návykov podľa metabolic balance® vo všeobecnosti zvyšuje telesné a psychické zdravie. Vedie tým k vitálnemu a zdravému výzoru, k zvyšovaniu psychickej a fyzickej výkonnosti, k zvýšenej schopnosti koncentrácie a lepšej emocionálnej vyrovnanosti. Pocit celkového posilnenia sa objavuje už po niekoľkých dňoch. Únavu, či ťažobu z jedla vystrieda energia a vitalita. Primeraný pohyb taktiež podporí metabolické procesy.

Hebká pokožka

Predovšetkým u žien nedochádza k obávaným previsom kože, či výstupu vrások na tvári, pretože vplyvom zmeny metabolizmu sú úbytky hmostnosti predovšetkým z tukových zásob, a nie zo svalstva či tkaniva. Pokožka ostáva pevná a pružná.

Princíp metódy

Väčšina priemyselne spracovaného jedla obsahuje veľa sacharidov (cukor), čo spôsobuje rapídne zvýšenie hladiny cukru v krvi. Následkom zvýšenia hladiny cukru v krvi je uvoľnenie veľké množstva inzulínu do krvi, čo spôsobí, že hladina cukru v krvi rapídne spadne. V dôsledku toho sa budete cítiť malátni, unavení, letargickí a budete mať chute na ešte viac cukru, aby ste sa znovu nakopli. Dôvodom, prečo sú jedlá plné cukru také návykové je, že potom ako sa naša hladina cukru v krvi zvýši, náš mozog vylúči hormón serotonín. Je to “hormón šťastia”, a v momente, keď naša hladina cukru v krvi opäť spadne, naše telo si ho žiada viac prostredníctvom ďalšej dávky cukru. Metabolic balance® metóda nás podporí, aby sme sa zbavili závislosti na cukre prirodzeným spôsobom – konzumáciou jedál pripravených z čerstvých surovín.

Viac informácií ako aj moju certifikáciu poradcu môžete nájsť tu
https://metabolic-balance.com 

Cena

Komplexný program 1 osoba330 € *
Komplexný program 2 osoby (cena za osobu)315 € *
Komplexný program 3 – 4 osoby v skupine (cena za osobu)300 € *
 • Cena nezahŕňa – Laboratórny odber a rozbor vzorky krvi 50 €.
 • Pred vstupom do programu obdrží klient Všeobecné obchodné podmienky.

Čo vás čaká

 1. Stretnutie: Vstupná konzultácia s meraním kompozície tela
 2. Stretnutie: Odovzdanie a vysvetlenie individuálneho plánu výživy
 3. – 10. Stretnutie: 8 kontrolných konzultácií s meraním kompozície tela
 • Osobné konzultácie môžu byť kombinované s online, mailovými alebo telefonickými konzultáciami.
 • Každá konzultácia trvá 60 minút.